9 Kasım 2010 Salı

Timaş-Şirin Serisi
Az önce kargodan kitaplarım geldi, hala heyecandan zıp zıp zıplıyorum. O kadar şekerler ki sanırım kendi kitaplarımı yiyebilirim:) Timaş Genç için 5 kitaptan oluşan seri "Şirin" kitaplarının hem iç illüstrasyonlarını hem de kapak tasarımlarını yaptım. Hikayeleri ise Birsen Ekim Özen yazdı. Çizerken bu kadar gülüp, eğlendiğim başka bir kitap olmadı. O kadar nefis, akıcı ve esprili bir anlatımı var ki, en güzel tarafı da Şirin'in ağzından yazılmış olması. Okurken kendi çocukluğumdan ufak tefek muzırlıklar da buldum. Kitap "Şirin" adındaki küçük bir kızın okulda, evde, babasının ve annesinin iş yerinde yaşadıklarını komik bir dille anlatıyor. Kitabın içi, sayfalar inanılmaz şeker, ayrıca her kitabın sonunda da bulmacalar var. Kitapların giriş künye kısımları bile eğlendiriyor insanı:) Buraya kitabın bütün fotoğraflarını koyamıyorum ne yazık ki, en iyisi en kısa zamanda bu kitaplardan hemen alın.
http://www.idefix.com/kitap/sirin-nasil-unlu-oldum-birsen-ekim-ozen/tanim.asp?sid=H64NHHVHWN0N6SH8YSMP


I have just received my books. I can't stay still out of excitement. They are just so cute that I can eat my own books:) I made both illustrations and cover designs of the 5 series book "Şirin" for Timaş Genç. The story is written by Birsen Ekim Özen. There has been no other book which I enjoyed and laughed this much while drawing. I found a little bit of naughtiness of my childhood in the book. The book tells the reader funny way the life of a small kid, whose name is "Şirin", what she does in the school, at home, in her mom's and dad's workplace. Inside of the book, the papers are incredibly cute, and also included at the end of every book are puzzles too. Even the introduction part makes you laugh:) Unfortunately, it's not possible for me to put all the pages of the book you'd better get this series as soon as possible.

15 yorum:

 1. Sernur Hanım Merhaba,

  Sizinle tanışmadık ama çizimleriniz sayesinde sizi kendime çok yakın hisseder oldum. Benim yazdıklarımdan yola çıkarak, hayalimdeki dünyayı, yüz ifadeleri ve hareketleriyle bu kadar başarılı aktarmanız beni inanamayacağınız kadar etkiledi.Birlikte çok güzel bir iş çıkardık bence. Elinize sağlık.
  Umarım uzun yıllar birlikte çalışırız.
  Selamlarımla
  Birsen Ekim Özen

  YanıtlaSil
 2. Ah Birsen Hanım merhaba, teşekkür ederim inanın şu an çok çok mutlu oldum. Fuara son gün gittim Timaş standına uğradım bütün Şirin kitaplarının bittiğini söylediler, siz de oradaymışsınız görüşemedik. Kitaplara bayıldım, böylesine tatlı dille yazdığınız hikayeler için sizi tebrik etmek isterim. Çok severek çizdim ben de. Tekrar birlikte çalışıp yine sevimli işler çıkarmak ümidiyle. Sevgiler
  Sernur IŞIK

  YanıtlaSil
 3. hi sernur! wow those book are so cute! the live in the highschool :D
  see you!
  Veroni.

  YanıtlaSil
 4. hi veroni! thank you so much :)
  see you.

  YanıtlaSil
 5. Sernur Hanım ellerinize, kaleminize sağlık. Çok tatlılar :) İnsan çizimini yaptığı kitapları eline aldığında gerçekten çok farklı oluyordur eminim. Belki de gece gündüz uğraşlar ve yorulmalar o an tümüyle unutulup elinde emeğinin görmenin heyecanı yaşanıyor :)

  Başarılar dilerim, iyi çalışmalar...

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ediyorum, gerçekten aynen söylediğiniz gibi kitapları eline alınca insan herşeyi unutuyor :)
  Görüşmek üzere.

  YanıtlaSil
 7. I love your ilustrations!! they are sooo cute! ^^
  see you sernur!
  Chari

  YanıtlaSil
 8. hi Chari, thank you soo much!! I am happy you like it.
  see you ^.^

  YanıtlaSil
 9. Yeğenim çok severek ve neşeyle okuyor kitapları, çizimlerinize de bayılıyor :) Serinin devamını ararken şans eseri bulduk sizi, tebrik ediyormuş kendileri :D

  YanıtlaSil
 10. Çok teşekkür ederim nasıl mutlu oldum :) Yeni serisi yakında çıkacak :) Yeğeninize de sevgiler.

  YanıtlaSil
 11. bende şirinin serisi var çok güzel size tavsiye ederim sadece 5tl

  YanıtlaSil
 12. yeni serisini gerçekten çok merak ediyorum kardeşim almış bütün serilerini ben de okudum çok zevkli insan tekrar çocuk olma istiyor

  YanıtlaSil
 13. sevgili birsen ekim özen;
  sizin kitaplarınızı çok beğeniyorum.şirin karakteri bence çok komik ve biraz muzur...
  bende şirinin bütün serisi var ve severek okuyorum.
  sevgilerle
  tuğçe akbıyık
  okulda arkadaşlarımı şirin bağımlısı yaptım devamını bekliyorum...

  YanıtlaSil
 14. Çizimler kitabın ismi ile çok uyumlu, hakikaten çok şirinler. Tebrik ediyoruz. Kitabın okunurluğuna çok katkı yapmış. Nice benzer ekip çalışmaları bekleriz.

  YanıtlaSil